EĞİTİMCİLERİMİZ

Prof. Dr. Tevhide Kargın

KURUCU MÜDÜR-EĞİTİM DANIŞMANI

Ankara Atatürk Lisesinden 1982 yılında, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu. Aynı Fakültede Özel Eğitim alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı.1999 yılında Türkiye Bilimler Akademisi doktora sonrası araştırma bursu ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) University of Oregon, Erken Eğitim Programında bir yıl süreyle öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulundu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde yardımcı doçent, 2005 yılında doçent, 2010 yılında ise profesör unvanını aldı. 2010-2011 yılları arasında ABD Gallaudet Üniversitesi VL2 Center’de ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Tevhide Kargın, Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü, Fakülte Senatörlüğü, Özel Eğitim Bölüm Başkanlığı, fakülte ve yönetim kurulu üyelikleri, Özel Eğitim Dergisi Editörlüğü görevlerini sürdürmüştür. 2017 yılında Sosyal ve Beşerî Bilimler dalında yılın en iyi doktora tezi ödülünü danışmanlığını yürüttüğü doktora tezi ile kazanmıştır. Ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü olarak görev yapan Prof. Dr. Tevhide Kargın’ın teorik ve uygulamalı alanda başlıca çalışma konularını otizm, öğrenme güçlükleri, okuma ve okuma güçlükleri, davranış değiştirme, aile eğitimi, erken okuryazarlık, eğitsel değerlendirme, kaynaştırma ve işitme engelliler oluşturmaktadır. Evli ve bir çocuk annesi olan Prof. Dr. Tevhide Kargın, Kapadokya Üniversitesi’nde ders vermeye devam etmekte olup TÜBİTAK destekli 1001 Araştırma Projesinin yürütücülüğü yapmaktadır. Özel Parla Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucusu olan Prof. Dr. Tevhide Kargın, Merkezde eğitim alan çocukların eğitim programlarını oluşturma, gelişimlerini izleme ve aile eğitimi konularında rehberlik ve danışmanlık yapmaktadır.

Evrim Aydoğan Aydın

KURUM MÜDÜRÜ

2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümünden, 2017 yılında ise Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun oldu. 2015 yılından bu yana Parla Özel Eğitim Merkezinde kurum müdürü olarak çalışmaktadır.

Uzm. Bülent Koca

EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden 2015 yılında lisans, 2021 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup doktora eğitimine devam etmektedir. Lisans mezuniyetinden bu yana kurumumuz bünyesinde çalışmakta olup, geniş bir yelpazede özel gereksinimi olan bireylere eğitim vermektedir. Otizm Spektrum Bozukluğu, Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan öğrencilere yönelik tecrübeler edinmiş olup; erken çocukluk döneminde dil becerilerinin değerlendirilmesi ve desteklenmesi, yürütücü işlevler, ve üstbiliş becerileri ile eğitimde aile katılımı özel ilgi alanları doğrultusunda çalışmalar yürütmektedir. Merkezde eğitim alan çocukların değerlendirilmesi, eğitim programlarının oluşturulması, gelişimlerinin izlenmesi ve aile eğitimi konularında rehberlik ve danışmanlık yapmaktadır.

Uzm. Gözde Çinbay

EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ

2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Öğrenim süreci boyunca tipik gelişim ve dezavantajlı gelişim gösteren çocuklarla çalışmalar yaptı. 2019 yılında Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak bilim uzmanlığı ünvanını aldı. Yüksek lisans öğrenimi süresince çocuklarda zihin kuramı becerileri ve gelişimi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Şu anda Gazi Üniversitesi okul öncesi eğitimde bölümünde doktora eğitimine devam etmekte olup, zihin kuramı, sosyal beceriler, çocuklarda mindfulness becerileri konularına yönelik çalışmalarını devam ettirmektedir.

Özlem Ulutaş Akarken

PSİKOLOG

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Psikoloj Bölümü mezunudur. 1999 Marmara depremi sonrasında bölgede 4 yıl boyunca psikososyal destek çalışmaları yapmıştır. 12 yıldır farklı gelişen çocuk-ergenlerle ve aileleriyle özel eğitim, konuşma-dil becerileri, sosyal beceriler alanlarında çalışmaktadır, 10 yıldır PARLA ailesiyle birlikte çalışmaktadır. 2013 yılından bu yana Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde grup psikoterapileri alanında eğitmen olarak görev yapmaktadır. “Travma ve psikososyal destek” alanında çeşitli kurumlarla gönüllü çalışmalar yürütmektedir. Halen Türk Psikologlar Derneği Travma ve Kriz Birimi’nde gönüllü çalışmalar yapmaktadır. Bir oğul büyütmektedir, insana, umuda ve çocuklara inanmaktadır.

Serkan Aslanhan

PSİKOLOG

2015 yılında Aydın Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra, Bülent Ecevit Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. Lisans eğitiminin son senesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. 2023 yılında Ankara Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans eğitimine başladı. 2016-2021 yılları arasında Gaziantep'te çeşitli hastane, klinik, danışmanlık merkezi ve özel eğitim merkezlerinde stajlar yaptı. Türk Psikologlar Derneği bünyesinde yürütülen ulusal kongre ve konferanslarda, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde Gelişim Psikolojisi alanında yapılan çalışmalarda gönüllü katılımlar gerçekleştirdi. Niğde'de özel bir kurumda çalıştıktan sonra Nisan 2022'den bu yana Parla Özel Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Şirin Çetinkaya

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

2017 yılında Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi süresince özel gereksinimli çocuklarla çalışmalarına devam etmiştir. 2018 yılından Parla Özel Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim vermektedir.

Aslı Çakır

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Dikmen Nevzat Ayaz Kız Meslek lisesinden 2007 yılında mezun oldu. 2012 Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde tamamladı. İki yıl başka bir özel eğitim kurumunda çalıştıktan sonra Parla ailesine katılan Aslı Çakır, 2014 yılından bu yana özellikle erken çocukluk özel eğitiminde çalışmaktadır.

Derya Cula

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Uzmanımız Antalya Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünden, ardından 2002 yılında Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. 15 yıldır Türkiye’nin farklı bölgelerinde özel gereksinime ihtiyaç duyan öğrencilerle çalışan uzmanımız 2014 yılından bu yana Parla ailesinde bulunmaktadır.

Gülşah Ateş Çamköylüoğlu

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Edirne Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden ardından 2013 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 1 yıl farklı bir özel eğitim kurumunda çalıştıktan sonra 2014 yılından bu yana Parla ailesinde bulunmaktadır.

Elif Ürkmez

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Çanakkale Biga Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun olduktan sonra 2004 yılı Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden bu yana farklı gruplardaki özel gereksinimli bireylerle çalıştı. Parla Özel Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Serap Çardak

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

2014 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler önlisans eğitimini tamamladı. Öğrenim süresi boyunca 0-18 yaş arası normal gelişim, özel gereksinimli ve dezavantajlı çocuklarla çalışmalar yaptı. Aldığı eğitimler ve ilgisi doğrultusunda özel eğitim alanına yöneldi. İzmir’de özel eğitim alanında çalıştı. 2017 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde formasyon eğitimini tamamladı. Özel eğitim alanında uzman öğretici unvanını aldı. 2016 yılından bu yana kurumumuz bünyesinde eğitim vermektedir.

Ezgi Yaman

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

2020 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca farklı kurumlarda stajyer olarak deneyim kazanmış, farklı sivil toplum kuruluşları ve gruplar kapsamında gönüllü faaliyetlerde bulunmuştur. 2023 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Prof.Dr. Selda ÖZDEMİR'den "OSB'de Erken Müdahalede İleri Yaklaşımlar" dersini almıştır. DENVER II "Gelişimsel Tarama Testi", GEÇDA "Gazi Erken Çocukluk Değerlendirme Aracı", EROT "Erken Okuryazarlık Testi", MİHÖ "Marmara İlköğretime Hazır Oluş Ölçeği", NöroPLAY "12-42 Ay Arasındaki Çocuklar İçin Otizmde Erken Müdahale Programı", PICCOLO "Ebeveyn-Çocuk Etkileşimi Gözlem Formu", ETEÇOM "Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı" eğitimlerine katılmıştır. Kongre ve eğitimlerle erken çocukluk döneminde özel eğitim üzerine kendini geliştirmektedir. 2021 yılından bu yana kurumumuz bünyesinde farklı özel gereksinim grupları ile çalışmalarına devam etmektedir.

Ayşe Ören

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

2019 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olmuştur. Öğrenim süresi boyunca 0-18 yaş arası, normal gelişim, dezavantajlı ve özel gereksinimli çocuklar ile çalışmalar yapmıştır. 3 yıl başka bir özel eğitim kurumunda çalıştı. 2022 yılından itibaren kurumumuz bünyesinde farklı özel gereksinim grupları ile çalışmalarına devam etmektedir.

Münire Şen Erdoğmuş

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Beyşehir Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi eğitiminden sonra 2006 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aldığı eğitimler sonucunda özel gereksinimli çocuklar ile çalışmalara odaklandı. 10 yıldır Türkiye'nin farklı bölgelerinde MEB kurumlarında özel gereksinime ihtiyaç duyan öğrencilerle çalıştı. Anadolu Üniversitesi Rehabilitasyon Bölümü tamamladı. 2018 yılından bu yana Parla bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Uzm. Esmeray Şimşek

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Ardından Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Aile Danışmanlığı üzerine yüksek lisans programından mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde üniversite hastanelerinin gelişimsel pediatri, çocuk nörolojisi ve çocuk onkoloji servislerinde; okul öncesi eğitim kurumlarında; özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde stajlarını tamamladı. Pandemi sürecinde Alanya’da bulunan Erken Çocukluk Araştırmaları Laboratuvarı bünyesinde University of Maryland ile yürütülen “Pandemi Sırasında Risk ve Dayanıklılık: Ebeveynler Yüksek Stres Zamanlarında Çocukların Sosyo-Duygusal Gelişimini Nasıl Destekler?” projesinde veri toplama ekibinde görev aldı. 1 yıl süresince özel bir Psikoloji Merkezinde ‘’Riskli Bebek Değerlendirmesi’’ ardından 3 yıl süresince Ankara’da bulunan bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde görev aldı. 2023 yılı itibariyle kurumumuz bünyesinde farklı özel gereksinim grupları ile çalışmalarına devam etmektedir.

Şeyma Nur Daşkın

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Çeşitli topluluk ve üniversitelerin organize ettiği konferanslara, panellere katılarak özel gereksinimli çocuklarla ilgili çalışmalara katıldı. Denver Gelişimsel Tarama Envanteri, Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı, Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği gibi sertifikalı eğitimlere sahip. 2024 yılından itibaren Parla bünyesinde Uzman Öğretici olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Sedanur Yalgın

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümüne başlayıp son yılını Ankara Üniversitesin'de tamamlamıştır. 2018- 2021 arası Lisans eğitim süresince Otizim Spektrum Bozuklu, Zihinsel Engelli, Görme Engelli, İşitme Engelli, Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromlu ve Üstün Zekalı çocuklarla farklı okullarda eğitim görüp tecrübe edinmiştir. 2022 yılından itibaren Parla bünyesinde Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalışmaklarına devam etmektedir.

Beyza Özker

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği alanından 2023 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca özel gereksinimli çocuklarla çalışmalarını sürdürmüştür. Ankara’da 1 yıl boyunca farklı bir özel eğitim merkezinde çalıştıktan sonra 2024 yılı itibariyle Parla ailesine katılmıştır.

Dilara Karabiber

ÖZEL EĞİTİM ALANI UZMAN ÖĞRETİCİ

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden 2020 yılında mezun oldu. Çalıştığı süre boyunca özel gereksinimli bireylere psikososyal, bilişsel, sosyal duygusal gelişim desteği sağlamakla birlikte oluşturulan destek eğitim programıyla dezavantajlı bireylerin gelişimine katkı sağladı. Aynı zamanda aile ile işbirliği sağlayarak ailelere danışmanlık hizmeti sunmakta. Almış olduğu eğitimler; Nöroplay (Erken müdahale programı), Floortime 201, Özel eğitim uzman öğretici belgesi. 2024 yılı itibariyle Parla bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Sena Chavoshi Hakkak

DİL ve KONUŞMA TERAPİSTİ

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden mezun oldu ve yüksek lisans eğitimine devam etmekte. Lisans eğitimi sürecinde Hacettepe kliniklerinde ve çeşitli yerlerde staj deneyimleri oldu. 2024 yılı itibariyle Parla bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Serdar S. Ardıç

ERGOTERAPİST

Osmaniye Merkez Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra 2021 yılında Hacettepe üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi Ergoterapi lisans bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca Hacettepe bünyesinde ergoterapi alanında duyu bütünleme , pediatri , az gören rehabilitasyonu , psikiyatri alanlarında stajlar yaptı. Ergoterapi derneği tarafından yürütülen kongre ve konferanslara katılım göstererek kendini alanında geliştirmeye devam etmektedir. Mezuniyetinden sonra farklı kurumlarda duyu bütünleme, disleksi ve serebral palsi alanlarında özel gereksinimli çocuklarla çalıştı. 2023 yılı itibariyle Parla bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Elif Uysal

ERGOTERAPİST

Gülhane Sağlık Bilimleri üniversitesi Ergoterapi bölümünden 2023 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi boyunca pediatrik alanda özel gereksinimli çocuklar ile müdahalelerini sürdürmüştür. Ankara'da bir yıl boyunca farklı bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalıştıktan sonra 2024 yılı itibariyle Parla bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Cengiz Önel

ERGOTERAPİST

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde Hacettepe kliniklerinde birçok alanda staj deneyimi oldu. Duyu Bütünleme ve Pediatrik Rehabilitasyon alanında gönüllü çalışmalara dahil oldu. 2024 yılı itibariyle Parla bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Furkan Salih Tokgöz

BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR EĞİTİMCİSİ

2018 yılında Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Egzersiz ve Spor Fizyolojisi Anabilim Dalı Antrenman Bilimi alanında özel öğrenci statüsünde yüksek lisans dersleri aldı. Gençlerbirliği SK, Hacettepe SK, Türk Telekom SK, Ankaragücü SK gibi farklı takımlarda uzun yıllar aktif olarak futbol oynadı. Futbol branşında 1 kez Türkiye 4.lüğü, 3 kez Ankara şampiyonluğu ve 1 kez Ankara ikinciliği bulunmaktadır. 2016-2017 sezonunda Gençlerbirliği Spor Kulübünde futbol okulları antrenörü, 2019-2020 sezonunda Başakpınar Belediye Spor'da A takım teknik direktörü ve bir dönem, Türkiye yüzme şampiyonu olan özel gereksinimli bir öğrenciye gölge öğretmen olarak görev yaptı. Aynı zamanda TFF onaylı Grassroots C lisansına sahip futbol antrenörü ve TVGFBF onaylı 1. Kademe Vücut Geliştirme/Fitness antrenörüdür. Pedagojik formasyon ve spor yaralanmalarında ilk yardım sertifikalarına sahiptir. 2022 yılından itibaren Parla bünyesinde beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak özel gereksinimli çocuklarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Müge Arkan

MUTFAK EĞİTİMCİSİ-USTA ÖĞRETİCİ

2018 yılında Gazi Meslek Okulu'ndan pasta tatlı alanından Usta Öğretici ünvanını almıştır. 2018 yılından bu yana Atölye Parla'da yöneticilik yapmakta ve aynı zamanda mutfak derslerini bireysel ve grup olarak sürdürmektedir.

Canan Taşdemir

KURUM SEKRETERİ

Parla'yı telefonla aradığınızda karşınıza ilk çıkacak kişidir. Kurum içindeki evrak takibi ile birlikte randevuları ayarlayan ekip üyesidir.

Songül Kurt

KURUM GÖREVLİSİ

Parla'nın temizlik ve yemek planlamalarından sorumlu olup, 2007 yılından bu yana Parla'da çalışmaktadır.

Fadime Kurt

KURUM GÖREVLİSİ

Parla'nın temizlik ve yemek planlamalarından sorumlu olup, 2019 yılından bu yana Parla'da çalışmaktadır.